PAYLAŞ


facebook
Genel

TEBRİK

Yazae: dogan Tarih: 30-10-2017, 11:27 Yorumlar: 0 Görüntülenme: 759

VII. CAMİ GÖREVLİLERİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

 

 Cami hizmetlerinde etkinlik ve verimliliği artırmak, örnek projeleri tespit ederek yurt genelinde yaygınlaştırmak amacıyla, ilki 2011 yılında düzenlenen Cami Görevlileri Çalıştaylarının yedincisi 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde Ankara'da Diyanet İşleri Başkanlığı Rıfat Börekçi Eğitim Merkezinde yapıldı.

 

TEBRİK

 

 

 Program Ahmet Hamdi Akseki Camiinde Sabah Namazı buluşması ve Tesbihat programıyla başladı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş katılımcıları kabul ettiği program Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin ÇELEBİ ve Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar YİĞİT'in protokol konuşmalarıyla devam etti.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı ''Cami hizmetlerinde verimliliği artırma, örnek çalışmaları ve projeleri Türkiye geneline yayma'' başlığı altında din görevlilerimizden yapmış oldukları hizmetler ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir sunum istedi. Pendik İlçe Müftülüğü'ne bağlı Hatice Ana Camii İmam Hatibi olarak görev yapan Mehmet AYDIN hocamızın hazırlamış olduğu Camii Gençlik Projesi İstanbul İl  Müftülüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dereceye girmeye layık görüldü.

 Türkiye’nin farklı bölgelerinden 34 din görevlisinin katıldığı Çalıştay’da birçok proje sunumu yapıldı. Bulundukları bölgelerde örnek çalışmalarıyla derece almış cami görevlileri, cami merkezli hizmetlerini ve bu hizmetlerde kazanmış oldukları tecrübeleri aktararak karşılıklı tecrübe paylaşımında bulundular.

 

Her yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle düzenlenen çalıştaylar ile, cami odaklı din hizmetlerinin etkinliğini artırmak ve bulundukları bölgelerde örnek çalışmalarıyla farkındalık oluşturmuş cami görevlilerinin diğer görevlilerle bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarını sağlayarak görevlilerimizin hizmet heyecanını ve motivasyonlarını üst düzeye çıkarmak; ortaya konulan örnek projeleri yaygınlaştırmak hedeflenmektedir.

 

07-08 Ekim 2017 tarihlerinde çeşitli illerimizden proje sahibi 34 cami görevlisinin katıldığı çalıştay 7 oturum halinde gerçekleşmiştir. Çalıştay boyunca katılımcılar:

♦ Cami Gençlik Buluşmaları
♦ Cami-Çocuk Buluşmaları
vb. Konularda sunum yapmışlardır.

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

TEBRİK

 

Mehmet AYDIN Hocamızı yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı tekrar tebrik ediyoruz. Başarıların devamının gelmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz.

 

Mehmet AYDIN Hocamızın dereceye giren projesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Cami Gençlik Projesi Sunum Dosyası

 

Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.
Son Yorumlar
Yorum Ekle
İsim:*
E-Mail:*
Yorum:
Güvenlik Kodundaki 2 Kelimeyi Giriniz: *

Bağlantılar
BELNET