» » CAMİMİZE BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ

PAYLAŞ


facebook
Genel

CAMİMİZE BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ

Yazae: dogan Tarih: 11-07-2014, 11:47 Yorumlar: 27 Görüntülenme: 8 630
CAMİMİZE BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ


Camimize yapacağınız yardımlarla bu güzel mirası nesillerimize aktaralım. Yapacağınız zerre kadar yardım bile Allah katında sizlere kat kat sevap olarak geri dönecektir. Camilerimize sahip çıkalım, onları yaşatalım. Hatice Ana Camiinin de önemli ihtiyaçlarının giderilmesi için yardımınıza ihtiyacı var. Yapacağınız yardımları Cenab-ı Allah kabul etsin, Peygamberimizin (SAV) hadisinde verdiği “Kim Allah için bir ev inşa ederse (mescit yaparsa) Allah’ta cennet’te onun için bir ev yapar.” (Buhari, Salat 65, Müslim, Mesacid 4) müjdesine nail olun İnşaallah.

Yüce Allah Tevbe Suresinde ve Bakara Suresinde şöyle buyuruyor.
“Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.. (Tevbe 18)

“Allah’ın mescitleri içinde, Allah’ın isminin anılmasını men eden ve o mescitlerin harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır ? işte o zalimler yok mu, onların bu mescitlere korka korka girmekten başka hakları yoktur. Bunları yapan o zalimlere, dünyada büyük bir felaket ve mahrumiyet, ahirette de büyük bir azap vardır.” (Bakara 114)

Efendimizin (SAV) bu konuda birçok hadisleri vardır.
a) “Kim Allah için bir ev inşa ederse (mescit yaparsa) Allah’ta cennet’te onun için bir ev yapar.” (Buhari, Salat 65, Müslim, Mesacid 4)

b) “Bir kimse evine gelene nasıl ikramda bulunursa, Allah’ta evine (camiye) gelene özel ikramda bulunur. (Sahih-i Buhari Cilt 2, sayfa 625)

c) “Beldelerin Allah’a en sevimli yerleri mescitlerdir. Beldelerin Allah’a en sevimsiz yerleri de çarşı ve pazarlardır.” (Müslim Mesacid, 288)

d) “Mescidler yeryüzünde Allah’ın evleridir. Gökteki yıldızların yer ehlini aydınlattıkları gibi, onlarda gök ehlini aydınlatırlar. (Heysemi, Mecmeuz-Zevaid 117)

e) “Bir kimsenin mescide alakasını görürseniz, onun mü’min olduğuna şehadet edin, zira Cenab-ı Hak şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inananlar imar ederler.” (Tirmizi, Tefsir, Sure 2. H. No 3092)

f) ” Ben yeryüzü halkına azap etmeyi murat ettiğimde mescitleri inşa, tefriş, tamir ve tenvir edenleri, benim rızam için sevişenleri ve seher vakitlerinde istiğfar edenleri görünce onlara azap etmekten vazgeçerim.” (İlahi Hadisler DİB. Yayınları Hasan Hüsnü Erdem 1982, Sayfa 28)

Hesap Numaralarımız

HATİCE ANA CAMİİ DERNEĞİ BANKA HESAP NUMARASI
İBAN: TR 73 0020 3000 0213 4049 0000 01

HESAP NO: 213 4049-1

ALBARAKA TÜRK - KURTKÖY/ŞEYHLİ
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.
Son Yorumlar
Yorum Ekle
İsim:*
E-Mail:*
Yorum:
Güvenlik Kodundaki 2 Kelimeyi Giriniz: *

Bağlantılar
BELNET